“Milletin a…. koyan” Mehmet Cengiz'i kıskanan karısı 'zina davası' açtı!

“Milletin a…. koyan” Mehmet Cengiz'i kıskanan karısı 'zina davası' açtı!

NET TÜRK - Cengiz Holding’in hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz'e, 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz, şiddetli geçimsizlik ve zina nedeniyle boşanma davası açtı. Mehmet Cengiz'in Y.Y., isimli kadınla evlilik dışı ilişkisinden olan çocuğu nüfusuna geçirdiğini belirten Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL tazminat talep etti.

Sözcü’den Ümit Türk’ün haberine göre; İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü ve eşinin iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağandışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu belirtti.

DİĞER KADINDAN OLAN ÇOCUĞU NÜFUSUNA ALDI

Mehmet Cengiz’in Y.Y., isimli kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını ileri süren Fatma Cengiz, bu ilişkiden olan C., isimli çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini belirtti.

“LONDRA’DA VE İSTANBUL’DA DAİRE ALDI”

Dilekçede, Mehmet Cengiz’in Y.Y.’nin üzerine Londra’da 1, İstanbul Çengelköy’de 1, Göztepe’de 2, Bulgurlu’da 2 daire, Çanakkale Bozcaada’da bir parsel ve Düzce’de 2 daire bir parsel geçirdiğini iddia edildi.

“PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULADI”

Dilekçede, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadın ile birlikte sık sık yurt dışına özel uçağıyla seyahat ettiği ileri sürülen Mehmet Cengiz’in zina nedeniyle ağırlı kusurlu olduğu, Fatma Cengiz’e uyguladığı psikolojik şiddete çocuklarının da tanık olduğu dava dilekçesinde belirtildi.

MEHMET CENGİZ’İN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULMASINI İSTEDİ

Dilekçede evlilik birliği içerisinde 2002’den sonra edindiği ve çalışmasının karşılığı olduğundan edinilmiş mal niteliğindeki şirket hisselerinin ve şirket hisselerinden gelen yıllık gelirinin yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikinin önlenmesi, yine mal niteliğindeki adına kayıtlı gayrimenkuller ve taşıtların yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikinin önlenmesi bakımından ihtiyati tedbir konulması istendi.

400 MİLYON TL TAZMİNAT İSTEDİ

Dilekçede, her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı belirtilen Fatma Cengiz’in, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi. Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.

TÜRKİYE’NİN İLK 10’U ARASINDA

İstanbul Havalimanı başta olmak üzere inşaat, otoyol, köprü, tünel, enerji, sigorta, havacılık, maden, turizm, baraj, liman, metro, demir yolu, turizm tesisleri alanlarında faaliyet gösteren Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding, Türkiye’nin ilk 10 firması arasında gösteriliyor.

İşte Mehmet Cengiz ile ilgili çok çarpıcı bir analiz:

Türkiye, Artvin halkının direnişini konuşuyor.

Bölgedeki maden faaliyetlerine, doğa katliamı yapılacağı gerekçesiyle karşı çıkan Artvinliler polisin çok sert müdahalesiyle karşı karşıya kalıyor.

Öfkenin bir başka boyutu da, maden planının arkasında Cengiz İnşaat’ın, yani sahibi Mehmet Cengiz’in olması.

Mehmet Cengiz ismini kamuoyu 17-25 Aralık sürecinde tanıdı.

Sızdırılan tapelerde “Milletin a…. koyacağız” demesi deyim yerindeyse infial yarattı.

Aslına bakılırsa, bu söz AKP döneminin rant boyutunun bir özetiydi.

Yandaşlık, akrabalık ve “din kardeşliği” adına neler yapıldığının söze dökülmüş haliydi.

Bu nedenle akıllardan çıkmadı, sembol oldu.

Şimdi Mehmet Cengiz ismi haklı olarak yeniden tartışılıyor.

Maliye Bakanlığı’nın, Mehmet Cengiz’in 424 milyon 478 bin 437 TL’lik vergi borcunu nasıl sıfırladığını ilk Odatv’den okumuştunuz.

Şimdi yine Cengiz’le ilgili hem magazin hem de siyasi tarafı olan bir iddiayı gündeme getirelim.

İddia o ki; Türkiye’nin tartıştığı Mehmet Cengiz iki eşli bir hayat sürüyor.

Buna göre; resmi nikahlı eşinin yanı sıra, bir de imam nikahlı eşi var.

Yine imam nikahlı Yelda adlı o eşinden bir çocuğu olduğu da ileri sürülüyor.

Bundandır ki; Mehmet Cengiz hayatının bir bölümünü, imam nikahlı eşinin yaşadığı İstanbul Göztepe’deki Cemil Topuzlu Caddesi'nde bulunan bir sitedeki evinde geçiriyor.

Peki, bu magazin haberinin siyasi boyutu ne?

Şu:

Bilen bilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan “özel hayat” konusunda çok titizdir.

Boşanmak isteyen kimi AKP’lileri engellediği, özel hayatını tasvip etmediği bazı isimleri Recep Tayyip Erdoğan’dan uzak tuttuğu medyaya birçok kez konu olmuştu.

Hatta…

Emine Erdoğan’ın bu tür konularda dönemin Başbakanı Erdoğan’a baskı yaptığı Wikileaks belgelerinde dahi konu edilmişti.

Hal böyleyken…

Sormadan olmaz:

Bakalım, Emine Erdoğan AKP döneminin “parlayan” işadamı Mehmet Cengiz’in bu durumuna ne diyecek?

(Kaynak: Odatv.com)

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER