Ahmet Davutoğlu'ndan şok itiraflar:

“Beni kukla başbakan topal ördek yapmak istediler”

Ahmet Davutoğlu'ndan şok itiraflar:

NET TÜRK - Ak Parti'nin kurucularından "Eski bir Başbakan", şimdilerde Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, "eski günlere dair itiraf gibi" açıklamalarını sürdürüyor.

Sık sık "geçmişteki hatalar"ını anlatıyor Davutoğlu.

Mesela "MKYK’da önüne konulan listeyi bugün olsa kabul etmeyeceğini" söylüyor, 17 Nisan 2017 referandumu için de itiraflarda bulunuyor..

Pelikan bildirisine imza atanlara “Çakallar” ifadesini kullanan Davutoğlu,  “Çakallar alana girdiği zaman aslan onları muhatap almaz." diyor.

"Beni kukla Başbakan, topal ördek yapmak istediler" diyor Davutoğlu, "kukla Başbakan, topal ördek" yapılmak istendiğini belirtiyor.

Açıklamalarında anlaşılan o ki, "içeri" atılmaktan da endişeleri var eski Başbakan'ın.

Diyor ki!...

"Allah'tan başka kimseden korkmam. Bu ülkenin hapishanelerinde Nazım Hikmet de, Necip Fazıl da yattı. Davutoğlu da yatar!.."

Diğer açıklamaları şöyle:

12 Eylül 2015'te arkamdan kongre oyunlarıyla önüme MKYK listesi konuldu. Bir muhasebe yaptım. İki liste çıksa 1 Kasım seçimini alamayabilirdik. Onlar kongre oyunu yapıyor ben terörle mücadele ediyorum. Listeyi kabul ettim, kriz çıkmasın diye.

Şimdi olsa etmem. Cumhurbaşkanının, seçimi kazandıktan sonra arkamdan hamle ile beni genel başkanlık ve Başbakanlıktan ayıracağını hiç düşünmedim.

MKYK üyelerine de güvendim ama ben yurt dışındayken 47'si buna imza attı. 17 Nisan 2017 anayasa referandumunda da elimden geleni yaptım. Demokrasi zaafa uğrar, Cumhurbaşkanına fayda getirmez, yüzde 50+1'le koalisyona mecbur bırakır dedim.

17 sayfalık bir muhalefet şerhi verdim. Binali beyle de konuştum. O dönem bütün suçlar bana yüklendi. Ağzımdan tek bir defa ‘evet' çıkmadı. Cumhurbaşkanının bana öfkesi, husumeti oradan geldi. Şimdi olsa bu Anayasa doğru değil derdim, Meclis'te oy vermezdim.

//www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER