Korona günlerinde köpek satışları patladı!

Korona günlerinde köpek satışları patladı!

NET TÜRK - Koronavirüs günlerinde, sık sık sokağa çıkma yasağı uygulanması sonucu, başta köpek olmak üzere evcil hayvan satışlarında patlama yaşanıyor.

"Evcil hayvan sevgisi"nin bu kadar çok artmasının altında başka bir neden yatıyor.

Evcil hayvan satıcılarına göre bu durumun "hayvan sevgisi"yle bir ilgisi yok.

Vatandaşlar, kısıtlama döneminde sokağa çıkabilmek için özellikle köpek satın alıyor.

Bir petshop işletmecisi daha önce ayda 4 - 5 hayvan satışı yaptığını belirterek, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasıyla, hem çocukları, hem de kendileri için kedi ve köpek aldıklarını söylüyor.

Vatandaşların kısıtlamada, ikametin önünde zorunlu ihtiyacını gidermesine izin verildiği için köpek satın aldıklarını belirten petshop işletmecisi "Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı var. Koronavirüs çıktığından beri kedi ve köpek satışlarına da yoğun bir talep oluyor. Kedi ve köpeği olan vatandaşlar, veterinere götürmekte serbestler. Tabii bundan dolayı vatandaşlar kedi ve köpeklere yoğun rağbet gösteriyorlar." diyor.

Talebi karşılamaya çalıştıklarını belirten petshop işletmecisi, bu durumu "Vatandaşlar hafta sonu evde sıkılmıyor. Kedi ve köpek ile vakit geçiriyorlar. Evde evcil hayvan bakmak hem psikolojik olarak rahatlatıyor, hem de özellikle çocuklarda kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor." şeklinde açıklıyor.

www.netturk.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER